Výročie 1989

7. 11. 1989 mi bylo 28 rokov. Bola som toho dňa na Albertově, na Vyšehrade, i na Národnej triede a prežívala som eufóriu. Fandila som Havlovi a jeho družine. Vyrobila som si z moduritu odznak Občianskeho fóra. Do práce som nosila trikolóru na kabáte, zúčastnila sa ďalších demonštrácií, a myslela som si úboho a naivne, že tu ide o našu krajinu o lepší a krajší život. Dnes by som si za to nefackovala. Čoskoro mi spadli ružové okuliare (niekomu dodnes nie). Dnes je jasné, o čo išlo. Išlo o majetky pre kolaborantov, kolaborantskú šľachtu, cirkev a sudeťákov. O prelomenie Benešovských dekrétov. Od začiatku išlo o zničenie Československa, tovární a podnikov konkurujúcich tým západným, o rozdelení našej krajiny na dve malé bezbranné zemičky...

Ľutujem, že som neverila svojej babičke, ktorá vtedy plakala a hovorila, že tu zase bude hŕstka bohatých, ktorí budú mať za prachy všetko, vrátane práv, a zvyšok ľudí bude namiesto života bojovať o finančnej prežitie. Babička zažila prvú republiku, 2. svetovú vojnu a celé obdobie až do "zamatu", takže vedela, o čom hovorí. Dnes zase mne neveria moje deti, že tí, ktorí dnes chodia na Letnú, idú protestovať len za práva boháčov a za to, aby doterajší zlodeji a zlatá mládež neprišli o svoje koryta. Na Letnej revú postavy stojace proti ľudu, nie s ľudom. Oni ľud nenávidia, pretože sú to bábky zapredané západným bábkovodičom. Letná - milión chvíľok nenávisti, pražská kaviareň, sluniečkári, predskokani z pódií. Všetci sú piata kolóna. Rozvracači štátu, ktorí chcú zvrátiť výsledky demokratických volieb vo svoj prospech, ponížiť a degradovať hlasy dolných desiatich miliónov. Dnešná Letná má plnú hubu demokracie, hoci vôbec nepochopila, čo to demokracia je.

Ja teda neoslavujem tridsať rokov slobody. Je to 30 rokov slobody tunelárov, exekútorských mafií, podvodníkov, Havlom amnestovaných zločincov, likvidátorov fabrík, podnikov a poľnohospodárstva. 30 rokov ničenia nášho školstva, zdravotníctva, kultúry a tradícií, rozkrádačov štátu a rozdávania peňazí z našich daní. Je to 30 rokov slobody silných krajín EÚ, ktoré v našej krajine vyčíňajú svojimi kvótami a diktátmi. 30 rokov slobody developerov, ktorí ničia Prahu a ďalšie mestá a dediny. 30 rokov slobody realitných predátorov, ktorí dodnes nadhodnocujú ceny bytov do nehoráznych výšin, a nikto ich nezastaví. Naše mestá už za chvíľu nebudú naše, pretože si v nich, hoci sme sa tam narodili, nebudeme môcť dovoliť bývať.

Nechápem, ako niekto môže sláviť udalosť, ktorej výsledkom je zničenie Československa a všetko, čo som vyššie vymenovala. Kampaň okolo výročie r. 89 mi pripadá odporne hysterická, a nemôžem už to počúvať, ani sa na to pozerať. Nikto si vtedy nemyslel, že z Československa neostane ani kameň na kameni. Nikto z nás nečakal, že sa cudzincom rozpredajú pozemky, domy, celej štvrti, kľúčové odvetvia, podniky sa stáročnou tradíciou, energia, voda. Nikto nečakal, že čo sa nerozpredá, to bude vytunelované a zlikvidované, ako väčšina podnikov a tovární, ktoré pred "zamatom" živili mnoho generácií rodín (vedľajšie štáty predsa nepotrebujú konkurenciu). Nečakali sme, že prídeme o cukrovary, mliekárne, mäsokombináty, poľnohospodárske družstvá a sebestačnosť v potravinárstve. Nikto nečakal, že sa budeme musieť plaziť pod nezmyselným a neobmedzeným diktátom EÚ. Nikto nečakal ani to, že nebudeme smieť chrániť svoje hranice. A je tu niekto, kto chcel, aby sme mali tretinové platy, ale vyššie ceny všetkého, než v ostatných krajinách EÚ?

Nečakali sme ani to, že starí ľudia po celoživotnej drine nebudú mať istotu bývania, lekárskej starostlivosti, a že sa budú musieť rozhodovať, či majú vydať peniaze za lieky, alebo za jedlo, pretože na oboje nemajú. A nečakali sme ani to, že väčšina médií, politikov, a mládeže s vymytými mozočkami budú starými ľuďmi opovrhovať, vysmievať sa im, a najradšej by presadili, aby nemali ani volebné právo. Vôbec nikto snáď nečakal, že sa z našej krajiny stane raj developerov, exekútorov, a podvodných humusákov. Nečakali sme, že súdy budú pracovať v prospech šľachty, ktorú zrušil a zakázal už Masaryk, že budú vydávať majetky kolaborantom, a že sa tu začnú vyzdvihovať sudeťáci. Myslím, že nikto z nás nečakal ani to, že tu bude existovať piata kolóna rozvracačov štátu, ktorí beztrestne sprosto urážať najdemokratickejšie (pretože priamou voľbou) zvoleného prezidenta republiky. Že na Letnej v dnešnej dobe budú za "demokraciu" demonštrovať tí, ktorí všetko, čo som tu vymenovala, zavinili, alebo tomu napomáhajú. Že tam najviac budú revať tí, ktorí ani nevedia, čo to demokracia je. Demokracia znamená vláda ľudu. Nie samozvaných pajácov z neziskoviek a podivných spolkov. Slovensko je na tom veľmi podobne. Je plné zapredaných politikov, ochotných odovzdať zbytky toho čo nám ešte ostalo do zahraničia, ukľudňujúc občanov rozprávkami o slušnosti a morálke...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2878274322236938&set=gm.14875858...