MÁTE JAZVU NA RAMENE? MÔŽETE SI GRATULOVAŤ.

Máte z detstva BCG vakcínu proti tuberkulóze ?
Máte výrazne väčšiu imunitu proti aktuálnemu koronavírusu. Tajná zbraň v boji proti koronavírusu. Výhodu majú zrejme ľudia očkovaní proti tuberkulóze. S plošným očkovaním proti tuberkulóze prestala väčšina vyspelých štátov. Niektoré skôr, iné neskôr. Nová hypotéza ukazuje, že tie, ktoré k tomu dospeli medzi poslednými, by teraz mohli mať výhodu v boji proti chorobe Covid-19.Na Slovensku sa s očkovaním novorodencov prestalo v roku 2012 a s preočkovávaním 13-ročných už v roku 2010.
https://hnonline.sk/svet/2125745-tajna-zbran-v-boji-proti-koronavirusu-v...

MÁTE JAZVU NA RAMENE? MÔŽETE SI GRATULOVAŤ.

Krajiny, ktoré vykonávali plošné očkovanie vakcínou Bacillus Calmette-Guérin (zvlášť proti tuberkulóze), majú v boji proti koronavírusu veľkú výhodu. Vakcinácia totiž posilnila ich kolektívnu imunitu, a tak je v nich smrtnosť na chorobu Covid-19 takmer šesťkrát (presne 5,8krát) nižšia ako v prípade krajín, ktoré takzvanú kalmetizáciu nevykonali, teda napríklad Taliansko alebo Španielsko. Vakcína BCG bola vyvinutá pred viac ako sto rokmi a predstavovala obrovský zlom v boji s chorobou, ktorá predtým ohrozovala ľudstvo dlhé desaťročia. Látka pochopiteľne pôsobí predovšetkým proti tuberkulóze, ktorá je bakteriálnou infekciou. Lenže v posledných rokoch boli preukázané jej pozitívne účinky na celý imunitný systém. Vedci zatiaľ nevedia ako, ale ukázalo sa, že vakcína chráni aj pred ďalšími patogénmi, a to vrátane vírusov.

NAJLEPŠIE SÚ NA TOM ŠTÁTY S VYSOKÝM PODIELOM VIDIECKEHO OBYVATEĽSTVA A MALÝMI MESTAMI. Najväčšie koncentrácie mŕtvych spôsobené koronavírom sú v najväčších svetových mestách - (viac ako 1 milión) pretože koncentrácia vychovaného kontaminovaného aerosolu ľudí bez rúšok zasahuje viac osôb, je aj väčšia smrtnosť. Výťahy tu negatívne bodujú. VYSOKÚ SMRTNOSŤ SPÔSOBUJE VÍROVÁ ZÁŤAŽ. Preto je Bratislava, ako malé hlavné mesto relatívne bezpečnou zónou. Prečo je potom relatívne bezpečné aj kanadské Calgary? Je to mesto s viac ako 1 miliónov obyvateľov. Je to preto, lebo v Kanade (okrem plošne malých down-townov) sú stavané väčšinou rodinné domy a zástavby, vysoké môžu byť maximálne do 4. poschodí, bez výťahov a to kvôli požiarnemu nebezpečenstvu, pretože všetko je tu stavané z dreva. Preto je Calgary roztiahnuté na obrovskej ploche, kde koncentrácia obyvateľstva nespôsobuje vysokú vírovú záťaž. Preto má Kanada vo veľkých mestách oveľa lepšie výsledky v koronakríze ako USA.

TERAZ SÚ V KORONAKRÍZE PRVÉ - USA nikdy nepoužili hromadnú imunizáciu BCG vakcínou, namiesto toho sa spoliehali na detekciu a liečbu latentnej tuberkulózy. V bývalom Sovietskom zväze bola BCG vakcína podávaná občanom pravidelne počas celého života. A TERAZ NA TOM NIE SÚ NAJHORŠIE. - Ľudské telo má imunitný systém, ktorý väčšinu patogénov vie eliminovať, ale keď vírová záťaž je príliš veľká už to nedokáže. Pretože Slovensko je krajina s vidieckym obyvateľstvom aj smrtnosť má nízku.

NEZDRŽUJTE SA PRETO VO VEĽKÝCH SKUPINÁCH ĽUDÍ nevozte sa nevetranom v aute a viacerí, ani v malých nevetraných kabínach výťahov
a noste rúška!.